O NÁS | ROZHOVORY | SVET 2002 | KULTÚRA | NOVINKY | OPÝTALI SME SA | POČÍTAČE | ČLÁNKY | DOWNLOAD | ZÁBAVA | FORMULA1 | plus

[ RECENZIA: NfS 5 - Porsche 2000 | RECENZIA: MAX PANE | RECENZIA: BLACK A WHITE ]

[ HISTÓRIA: ENZO FERRARI | FYZIKA: ENERGIA A POHYB | HOKEJ: BELASÉ SRDCIA ZVÍŤAZILI ]
      [ FYZIKA: GALILEO GALILEI | HISTÓRIA: MILAN HODŽA | RECENZIA: GTA3 | PRIRODA: ANTARKTÍDA]
        [ RECENZIA: WARCRAFT 3 ]

Belasé srdcia opäť zvíťazili

Po dvoch vyhraných zápasoch vo Zvolene, sme všetci dúfali, že dva zápasy na domácom ľade nebude problém vyhrať a,
 že sa staneme suverénnymi majstrami Slovenska, a zároveň víťazmi Boss extraligy. No nestalo sa tak, keď HC Slovan
 Harvard prehral v piatočnom, prvom zápase na domácej pôde s úradujúcim majstrom 1:3.
 A tak keď v sobotu vykorčuľoval na ľad kapitán domáceho mužstva s dresom číslo 20 Dano Babka, z hľadiska sa ozval
 mohutný potlesk a na ľad mohli vykorčuľovať aj ostatní chlapci pod vedením hlavného trénera Miloša Říhu, brankárskej
 legendy Marcela Sakáča a druhého asistenta a zároveň extrénera Pokoviča.
 Na druhej strane vykorčuľoval hosťujúci tím HKM Zvolen na čele s už 41-ročným kapitánom Róbertom Pukalovičom a s
 neočakávanou posilou v drese číslo deväť Vlastom Plavuchom.
 Zápas sa začal lepšie pre stredoslovákov, keď už v desiatej minúte strelil úvodný gól zápasu Jaro Torok. Náladu hostí
 onedlho pozdvihol ďalší gól z hokejky Cibuľu v dvadsiatejdeviatej minúte a my sme ani nedúfali, že by sa zápas mohol
 zvrtnúť v prospech našich chlapcov. Nenasvedčoval tomu len momentálny výsledok, ale aj výkony hráčov, keď sa hra
 presunula do nášho obranného pásma a Paľo Rybár bol skúšaný mnohými zákernými strelami, najmä z hokejky Richarda
 Šechného, či Jozefa Daňa.

Naše nádeje však opäť vzkriesil tesne pred koncom druhej tretiny Kolár keď za asisitencie Andreja Podkonického
 strelil povzbudzujúci gól. V tretej tretine sa nátlak Slovana ešte zmohutnel a v šiestej minúte tretej tretiny strelil za
 povzbudzovania domácich fanúšikov gól legionár Igors Bondarevs. Vtedy nik netušil, že v predĺžení nás práve tento
 hráč dostane do vedenia a, že Slovan Harvard bude viesť finálovú sériu 3:1.Tento gól prišiel už v piatej minúte
 predĺženia, keď na trestnej lavici sedel kapitán hosťujúceho mužstva Robo Pukalovič.
 Slovanu teda chýbal na zisk titulu majstra republiky už len jediný bod a jedinečnú šancu na jeho zisk mali už 9. apríla
 po vhodení úvodného buly na Zvolenskom štadióne.

Vo Zvolene ale po góloch Šechného, Čecha, Plavuchu, Krayzela, Toroka, Rajčáka, a opäť Krayzela a Šechného Slovan
 prehral a titul majstra chcel vybojovať až na domácej pôde.

Za mohutného povzbudzovania Slovan deklasoval Zvolen 4:1.Po skončení zápasu a bujarých oslavách na námestí SNP,
 kde fanúšikov obdarili podpismi a dresmi sa ale začala ďalšia sezóna a hráči sa uchádzajú o miestenky v kluboch,
 napr. kapitán Slovanu Dano Babka má už prisľúbené miesto v Českých Budějoviciach, ale verní fanúšikovia Slovana už
 netrpezlivo čakajú na začiatok novej sezóny.

[ AUTOR: ALEXANDRA SARVAŠOVÁ ]